Temiz Araba ve Temiz Tutmak için 7 Pratik İpucu

Aracını sevenlerin önemsediği konulardan biri, araçlarını tüm yıl boyunca nasıl temiz ve düzenli tutacaklarıdır. Sonuçta, zamanımızın çoğunu yolda aracınızda geçiriyorsunuz ve temiz araba iyidir. Neyse ki, arabanızı temiz tutmak için 7 ipucumuz var:

1- Temiz Araba için Ellerinizi Temiz Tutun

Bu yöntem, aracınızın her zaman düzenli görünmesini sağlamanın en kolay yoludur. Aracınızın torpido gözü, direksiyon simidi ve gösterge panelini hızlı bir şekilde temizleyebilirsiniz. Bunun için ıslak mendiller ellerinizde kalan toz ve kirden kurtulmanızı sağlayacaktır. Bunun için torpido gözünde önceden küçük paketlerde ıslak mendilleri bulundurabilirsiniz.

Restoranlardan size paket siparişle gönderilen ıslak mendilleri ve peçeteleri kullanmadan atmayın! Artık bu durumu değiştirebilirsiniz. Bu sayede bütçenize katkı sağlayabilirsiniz. Ayrıca aracınızı temiz tutmak için de bu yöntemi kullanabilirsiniz.

2- Bardak Tutacaklarını Temizleyin

Aracınızdaki bardak tutucular, içeceklerden damlaları zamanla bir çamur oluşturur. İçecek ve yiyecek artıkları aracınızı kirletebilir. Yemek kırıntılarından veya sıvılardan hızla kurumanızı öneririz. Bunun için pamuklu kulak temizleme çubuklarını kullanabilirsiniz. Buna ek olarak klima hava kanalları hızlıca tozlanabilir. Ve rutin iç/dış araç yıkama işlemi olmadan, tamamen kurtulamayabilirsiniz. En azından sıkça klima panellerindeki tozu alabileceğiniz bir fırça veya silikon temizleme macununuz varsa işiniz kolaylaşacaktır

3- Aracınızın Koltuklarını Temizleyin

Araba koltuk başlıkları ve koltuk dikişlerinde önemli miktarda kir, saç ve kırıntı ile birlikte üzerlerinde çok sayıda leke de toplar. Eğer çocuklarınız veya evcil hayvanlarınız varsa, koltuklarda ayak izleri ve toz olması kaçınılmazdır. Eski bir diş fırçası ile bu tozlardan ve kirlerden kurtulabilirsiniz. Deri yüzeylerdeki lekelerden, yapışkan şeylerden bir silgi ile kurtulabilirsiniz.

Koltuklarınızda toz ve kiri farkettiğiniz an sorunu halletmek en doğrusu. Ne kadar uzun süre beklerseniz, temizlik işiniz o kadar çok zor olur. Böyle bir durum yaşandığında arabanızda bir peçete veya birkaç kağıt havlu işe yarayacaktır. Evcil hayvanınız kir veya kıl kaynağıysa, aracınızın içini korumak için bir araba koltuğu kılıfı almanızı tavsiye ederiz.

Parlak Garaj Genel Temizleyici Ürünleri Keşfedin!

4- Araç Paspaslarınızı Düzenli Olarak Silkeleyin

Aracınızın zemininin, ayakkabılarınızın altındaki tozlardan ve çamurlardan kirlenmesi kaçınılmazdır. Bu nedenle aracınızdaki paspasları düzenli olarak silkelerseniz, süpürge ile temizleme ihtiyacınız erteleyebilirsiniz.

5- Aracınızın Farlarını Diş Macunu ve Su ile Temizleyin

Parlak farlar, arabanızın yeni görünmesinde önemli bir rol oynar. Arabanızın bu bakımının tek dezavantajı, far temizleyicilerinin çok uygun fiyatlı olmaması ve bu ürünlerin reklamı yapıldığı kadar basit uygulanır olmamasıdır. Farlarınızın yeni gibi görünmesini sağlayan basit bir numara var; farlarınızı diş macunu ve suyla iyi bir temizlik yaparak yeni görünmesini sağlayabilirsiniz.

6- Temiz Araba için Aracınızın Bakımına Düzenli Olarak Devam Edin

Aracın içinde kötü kokuların veya tozların birikmesine neden olabilecek sorunların olmaması için aracınızın bakım periyotlarını hatırlayın ve aksatmayın. Örneğin, hava filtrenizi düzenli olarak değiştirmek bunlardan biridir. Filtrenizin daha temiz kalmasını ve kullanım sırasında güvende kalmanızı sağlayabilirsiniz. Buna yardımcı olabilecek antimikrobiyal teknolojiye sahip kabin hava filtreleri bulunmaktadır.

7- Bir Araç Kiti Oluşturun

Sıklıkla seyahat ediyor musunuz? O zaman bir araç kiti oluşturmanızı öneririz. Çok sayıda cepleri olan büyük bir çanta veya bagajınız küçük bir saklama küveti alabilirsiniz. Bu sayede, sık kullandığınız eşyaları aracınızın bagajında dağılmasını önleyebilirsiniz. Bu eşyaları çantada veya bagaj havuzunda düzenlemek ve uygun bir yere sabitlemek düzenli durmasını sağlayacaktır. Bunu yapmak bir eşyayı ararken size zaman da kazandıracaktır.

Aracınız için 3C Lastik Tamir Kiti

Özetle, bu ipuçlarına uysanız da uymasanız da arabanız maalesef kirlenecek. Asıl fark yaratan şey, kirle nasıl başa çıktığınız ve yıkamadan önce ne kadar kirlendiğidir. Bu basit araba temizleme ipuçlarını uygularsanız, aracınızın nasıl düzenli göründüğü konusunda şaşıracaksınız.

Parlak Garaj

Bir yanıt yazın

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.