Otomobil Parlatıcı Yardımcı Ürünler ile Aracınız Yeni Gibi

Arabanızı yeni ve ışıl ışıl gösterebilecek ve otomobil parlatıcı ürünleri sizin için detaylıca derledik:

Arabanızı doğru şekilde yıkadığınızı mı düşünüyorsunuz? Bu düşündüğünüz gibi basit olmayabilir. Arabanızdaki çoğu şey gibi, her iş için doğru bir araç gereç vardır. Hatta arabanızı yıkamanız gerektiğini hiç düşünmediğiniz araç gereçler bile olabilir!

Günümüzde arabanızı temizlemek için pek çok seçeneğiniz var. Bulunduğunuz yere yakın bir raba yıkama merkezine gidebilirsiniz. Ya da bir benzin istasyonunuzdaki araba yıkamadan geçirebilirsiniz. Arabanızın yenisi gibi parlamasını sağlayacak daha da pahalı detaycılar var.

Ancak araba sahibi olmanın keyifli bir kısmı da ona kendiniz bakmaktır. Arabanızın iç ve dış görünümünün yeni gibi parlamasını mı istiyorsunuz? Bunun için arabanızı bir profesyonel gibi yıkamak için neye ihtiyacınız olduğunu bilmelisiniz. Merak etmeyin, ihtiyacınız olabilecek otomobil parlatıcı ürünler için size detaylı bir kılavuz hazır. Paradan tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca bu işlemi kendi başınıza yapmanın memnuniyetini de yaşayabilirsiniz.

En iyi araç temizlik ürünleri hakkında bilgi için aşağıdaki önerilerimizi inceleyin:

Araba Yıkama Kovaları

Konu arabanızı yıkamak olduğunda normal bir kovanın yeterli olduğunu düşünmeyiniz. Kum koruyucu bölümü olan özel bir kova almanızı tavsiye ederiz. Bunun nedeni, arabanızı yıkarken büyük olasılıkla süngerinizi kovada yıkıyor olmanızdır. Bu da arabanızdaki kirlerin kovadaki suya karıştığı anlamına gelir. Kir tutucu veya kum siperi, suyun kirden ayrılmasına yardımcı olur, böylece süngerinizi temiz suda yıkayabilirsiniz.

Araba yıkama kovası satın alırken, kir tutuculu veya kum siperli bir kova almanız en iyisidir. Kapaklı bir yıkama kovası arayın. Bu sayede, araba yıkama gereçlerinizin bir kısmını, kullanılmadığı zamanlarda kovanın içinde saklayabilirsiniz.

Arabanızın yüzeyini kir veya tozla çizme olasılığını azaltmak istiyorsanız, “iki kova” kullanmayı tercih etmelisiniz. Bir kovada sabunlu su ve bir kovada sadece temiz su kullanabilirsiniz. Temiz su kovasını süngerinizi durulamak için kullanın. Alternatif olarak, sabun kovası ihtiyacını ortadan kaldıracak bir köpük tabancasının kullanımından daha sonra bahsedeceğiz.

Kapaklı ve kum koruyuculu yıkama kovaları diğer araba yıkama kovalarından biraz daha pahalı satılmaktadır. Yaklaşık 10lt kapasiteli kova, büyük SUV’leri bile yıkamak için yeterlidir.

Otomobil Parlatıcı Oto Yıkama Sabunları

Sabun olmadan neredeyse hiçbir şeyi yıkamamanız gerekir! Ancak, bulaşık deterjanı gibi bir şey kullanmak yerine gerçek araba yıkama sabunu satın almanızı tavsiye ederiz. Bulaşık sabunu, bulaşıklardaki yağla ve kirle savaşmak için idealdir. Konu arabanızın yıkaması olduğunda aracınızın yüzeyindeki cilayı ve koruyucuya zarar verir. Çoğu araba yıkama sabunu ve şampuanı, içeriğinde kayganlaştırıcı içerir. Otomobil parlatıcı şampuanlar formüllerindeki kayganlaştırıcı sayesinde aracınızdaki boyalı ve şeffaf yüzeylerde güvenle kullanabilirsiniz.

Araba yıkama sabunu ve şampuanları saçma bir şekilde ucuzdan gülünç derecede pahalıya kadar değişen fiyatlarla piyasadadır. Fazlasıyla miktarda seçenekle boğulmaya hazırlanın. Sadece popüler olan veya yüksek puan alan bir araba yıkama sabunu satın almayın. Öncelikle ne tür araba sabununa ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz gerekir. Otomobil parlatıcı araba sabunu söz konusu olduğunda üç genel kategori vardır:

Genel kullanımlı araba sabunları ve şampuanları haftalık veya aylık yıkamalar için idealdir. Arabanızı güzel ve parlak bırakarak, önceki herhangi bir cilayı veya koruyucuyu zedelemezler. Tek taşla iki kuşu vurmanın uygun bir yoludur. Son olarak, araba boyanızdaki cilayı veya koruyucuyu sıyırmanız gerektiğinde şerit sabunlar mevcuttur. Bunu neden yapmak istersiniz? Derin olan bazı çizikleri veya kusurları cilalamanızı öneririz. Diğer bir neden de boyanızı korumak için yeni bir balmumu tabakası veya hatta seramik kaplama uygulamak isteyebilirsiniz. Bu cilayı çıkarmak istiyorsanız, bu iş için formüle edilmiş bir otomobil parlatıcı yıkama sabunu aldığınızdan emin olun, böylece boyalı yüzeyi koruyabilirsiniz.

Oto Yıkama Şampuanı

Araba Yıkama Eldiveni

Arabanızı havluyla yıkamaya kalkmayın. En azından bir sünger kullanmanızı öneririz, ancak en iyisi bir yıkama eldiveni kullanmaktır. İşi daha rahat hale getirmenizi sağlar. Çoğu eldiven mikrofiber veya koyun derisinden yapılmaktadır. Bu tür eldivenleri arabanızın yüzeyinde güvenle kullanılabilirsiniz. Ayrıca kullanılmadıklarında temiz tutmak çok daha kolaydır.

Arabanızın boyasında kullanmak için güvenli olan yumuşak bir malzemeden eldivenleri tercih ediniz. Mikrofiber bir eldiven kullanmanızı öneririz. Birkaç kullanımdan sonra parçalanmayacak, kaliteli bir eldiven aldığınızdan emin olun.

Basınçlı Yıkama Makinaları

Araba yıkarken işinizi kolaylaştıran gerçekten lüks bir ürün. Basınçlı yıkayıcı kullanırken akılda tutulması gereken önemli birkaç nokta vardır. Öncelikle, çoğu basınçlı yıkayıcı, su kaynağı olarak hala bir hortum bağlantısına ihtiyaç duyar. İkinci olarak, basınçlı yıkayıcıyı bağlamak için bir elektrik prizine ihtiyacınız olacaktır. Üçüncüsü, basınçlı bir yıkayıcı kullanıyorsanız yeterli büyüklükte bir alana ihtiyacınız olacak. Onu kullanırken arabanıza çarpma riskini istemezsiniz.

Basınçlı yıkayıcıya sahip olmanın diğer avantajı, basınçlı yıkayıcıya takılan bir köpük tabancası kullanma yeteneğidir. Bu, arabanızı sabunlamak için eldiven veya sünger kullanmaktan daha kolaydır. Sabunu aracınıza püskürtmenize olanak tanır. Aracınıza eşit bir sabun tabakası uygulamanıza yardımcı olur. Daha sonra eldiven veya sünger kullanarak kiri temizleyebilirsiniz.

Basınçlı yıkayıcı satın alırken gücüne, ağırlığına, kablo uzunluğuna, aksesuarlarına ve garantisine dikkat etmelisiniz. Bazı basınçlı yıkayıcılar, hafif, orta ve ağır işlerin üstesinden gelmenize olanak tanıyan çeşitli püskürtme uçlarıyla birlikte gelir. Basınçlı yıkayıcının arabanıza çok yaklaşmadan elektrik prizine kolayca erişebildiğinden emin olmak isteyeceğiniz için kablo uzunluğu önemlidir. Bazıları bir hortum makarası ile birlikte satılmaktadır ve işleri biraz daha kolaylaştırır. Arabanızı yıkamayı bitirdiğinizde her şeyi düzenli bir şekilde ortadan kaldırır.

Hortum Nozulları

Arabanızı bir hortumla yıkamayı planlıyorsanız ve hortum başlığınız yoksa, kötü bir zaman geçireceksiniz. Bir eldiven veya süngerle yıkamaya başlamadan önce, kiri çıkarmak için yüksek basınçlı bir hortum başlığı gereklidir. Daha güçlü nozullar, kiri ovalamanıza gerek kalmadan arabanızdan çıkarır. Basınçlı bir yıkayıcı kadar güçlü değil, ancak çok daha uygun fiyatlıdırlar. Ayrıca su akışını kontrol etmeye de yardımcı olurlar, böylece arabanızı sabunlarken sürekli hortumu kapatmanız gerekmez.

Hortum başlıkları tüm şekil, boyut, renk ve fiyat aralıklarında mevcuttur. Bir hortum ağzı satın alırken, ayarlanabilen akış kontrolü olmasına dikkat ediniz. Rahatlık da önemli bir faktördür. Yıkarken arabanıza püskürtmek için oldukça fazla zaman harcayacağınız için oldukça hafif ve tutması kolay bir tane satın almanızı öneririz.

Kurutucular

Basınçlı bir yıkayıcı gibi, basınçlı bir araba kurutucuya ihtiyacınız yok. Ancak size biraz zaman kazandıracağı da bir gerçek. Havluyla aracınızı kuruturken arabanızı çizme olasılığınızı azaltır. Sadece arabanızı kurutmak için belirli bir alet satın almak istemeyebilirsiniz. Üfleyici olarak ikiye katlanabilen araba süpürgelerine bakabilirsiniz. Basınçlı kurutucular kadar güçlü olmayabilirler, ancak yine de size biraz zaman kazandırırlar.

Araba Kurutma Havluları

Arabanızı yıkadıktan sonra kurutmak için tek bir havluya ihtiyacınız karşılamaz. Birkaç adet havlu bulundurmanızı öneririz. Bu nedenle iç kısmı da dahil olmak üzere aracınızın belirli bileşenlerini ayrıntılandırmak için ayrı havlular kullanmalısınız. Arabanızı kurutmanız için uygun bir havlu alınız. Uygun fiyatlı bir mikrofiber havlu paketi alın.

Kolay bakım için makinede yıkanabilir olmasını tavsiye ederiz. El olarak kullanımı çok külfetli olmayan ancak kuruturken geniş yüzeyi kaplayan makul bir boyuta sahip bir ürün almanı önemli.

Güderi Kurulama Bezi

Araba Süpürgeleri

Lekesiz ve parlak bir dış görünüme sahip olmak, işinizin bittiği anlamına gelmiyor. Arabanızın içini temizlemek için de biraz çaba harcamanız gerekmektedir. Sonuçta tüm zamanınızı arabanızla geçireceğiniz yer burasıdır. Tahmin edebileceğiniz gibi, araba süpürgesi aracınızın içini temiz tutmada değerli bir araçtır. Aracınızdaki elektrikli süpürge ile, yiyecek veya içecek dökülmelerine anında müdehale edebilmenizi sağlayacaktır.

Araba süpürgesi alışverişi söz konusu olduğunda çok fazla değişken olduğundan, genel bir öneride bulunmak zordur. Kablolu veya kablosuz bir ürünü seçebilirsiniz. Kablolu bir süpürge seçerseniz dikkat etmeniz gereken şeyler vardır. Arabanızın sigara çakmağı için 12 voltluk mu gerekiyor? Standart bir elektrik prizi mi gerekiyor? Bunları kontrol etmelisiniz. Kablosuz elektrikli oto süpürgeler ise, ağırlıkları, kutu boyutları ve pil ömrü gibi dikkate alınması gereken çeşitli özelliklere sahiptir. Aracınızın bagajında kaplayacağı boyutu düşünmelisiniz. Yer paspaslarınızda ve halınızda biriken tüm kir ve kalıntıları alacak kadar güçlü bir vakum isteyeceğinizden emiş gücüne de dikkat ettiğinizden emin olun.

Dış Cephe Detayları

Arabanızı detaylı bir şekilde temizlemeniz saatler sürebilir. Bunu yapmak için de her zaman yeterli vaktiniz olmayabilir. İki yıkama arasında arabanızın temiz görünmesini sağlayabilirsiniz. Bir dış temizlik spreyi ile bir mikrofiber havluyla birkaç dakika uygulama yeterlidir. Hızlı cila veya ıslak cila olarak da bilinen bu özel olarak formüle edilmiş ürünleri tavsiye ederiz.

Hızlı bir detaycı seçerken, araba bakım endüstrisinde saygı duyulan isimlerin önerdikleri bir marka seçin. Ek koruma sağlayan hidrofobik bir bileşeni olan bir ürünü tercih edin. Cam, plastik veya metal gibi diğer yüzeylerde de kullanılabilen bazı detaylandırıcılar vardır. Bunları seçmeniz arabanızda bulunduracağınız ürün sayısını ve ekonominizi de olumlu etkileyecektir.

İç Mekân Detayı

Koltuklarınız arabanızın içindeki diğer bileşenlerden daha fazla yıpranır, bu nedenle onların temizliğine biraz özen göstermek gerekir. İç mekan detaylandırıcı sadece ön konsolunuzun, orta konsolunuzun ve koltuklarınızın yüzeyini temizler, aynı zamanda onları zararlı UV ışınlarından da korur.

Aracınızın iç malzemesine bağlı bir iç detaycı seçmeniz önemlidir. Örneğin, deri koltuklarınız varsa, deri yüzeyler için çalışan bir iç detaycı satın aldığınızdan emin olun. Ön panel ve kapı panellerinizi veya kabindeki diğer vinil, plastik ve kauçuk yüzeyleri tutmak için ayrı bir detaylandırıcı satın almanız gerekebilir. Bazı insanlar parlak bir görünümü tercih ederken, diğerleri mat bir dokunuşa sahip olmayı tercih eder. Ürünlerin nasıl koktuğuna da çok dikkat edin, çünkü hassas burunlar bazı iç detaycıların yaydığı güçlü kokuların bir kısmını istemeyebilir. Özellikle de alerjik bir bünyeniz varsa parfümlü bir ürün istemezsiniz.

Araba Cam Temizleyicileri

Arabanızın dışını tamamen yıkadınız ve aracınızın içi de lekesiz görünüyorsa pencereleri ihmal ettiğinizi anlarsınız. Dış cam yıkamanın da etkisiyle temiz olsa da, iç camın da temizlenmesi gerekir. Zamanla, pencerelerinizin içinde her toz ve kalıntı birikebilir. Bu tozlar size sileceklerinizin düzeltemeyeceği bulanık veya buğulu bir görünüm bırakır.

Cam sil gibi popüler bir ev ürününün aynı işi yapacağını düşünmeyin. Çünkü yanılıyorsunuz. Buğulanmayı da önleyen ve işi kolaylaştıran ürünler vardır. Renkli camlarınız varsa, kullanımı güvenli bir cam temizleyici satın aldığınızdan da emin olmak isteyeceksiniz.

Jant ve Lastik Temizleyicileri

Jantlarınızın ne kadar karmaşık bir şekilde tasarlandığına bağlı olarak, onları temizlemek gerçekten eziyet verici olabilir. İşte o zaman bir tekerlek ve lastik temizleyici işe yarar. Önce tekerleklerinizi durular ve sonra temizleyiciyi püskürtürsünüz. Spreyin işini yapması için birkaç dakika beklersiniz ve ardından sadece durularsınız. Kalan inatçı kirler varsa bir bezle ovmak daha kolay olacaktır.

Bir jant ve lastik temizleyici satın alırken dikkat etmeniz gereken önemli faktör; herhangi bir yüzeyde kullanılabilir olmasıdır. Modern jantlar, krom boya da dahil olmak üzere çeşitli kaplamalara sahiptir. Tekerlek temizleyicinin tekerleğinize zarar verecek kadar sert olmadığından emin olmak istersiniz. Çevre dostu, asitsiz, toksik olmayan ve pH dengeli bir jant ve lastik temizleyici öneririz.

Parlak GaraJ’daki Jant ve Lastik Temizleyicileri Keşfedin!

Bir yanıt yazın

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.