Araba Temizliği İçin 4 İpucu

Kış sonunda bitti ve şimdi araba temizliği ve onu parlatma zamanı! Bahar aylarından genellikle aracınız için uzunca bir yapılacaklar listeniz zaten vardır. Güvenilir bir yolculukta, aracınızın parlak ve ışıltılı görünmesini sağlamak yapılacaklar listenizin başında gelir. Bunun için çok fazla zaman veya para harcamayı da istemezsiniz.

Araba temizliği her zaman pahalı olmak zorunda değildir. Aşağıda, aracınızı olabildiğince hızlı, etkili ve ucuz bir şekilde ilkbahara hazırlamanıza yardımcı olacak basit ipuçları listesi bulunmaktadır:

1- Araba Temizliği İçin Bulaşık Sabunu Kullanın

Belki şaşırtıcı ama ilk önerimiz suda seyreltilmiş bir bulaşık sabunudur. Bir şişe kaliteli bir markaya ait bulaşık sabununu uygun fiyatla marketlerde bulabilirsiniz. Bu da sizin için neredeyse ömür boyu tedarik anlamına gelir. Aracınızın içindeki hemen hemen her türlü kiri temizlemeniz mümkün. Üç veya dört damla kaliteli bulaşık sabununu küçük bir kovada ılık suyla seyreltin ve köpükleri minimumda tutun. Sonra mikrofiber bezinizi suya batırın, sıkın ve aracınızı silin.

Önemli: Aracınızın dış cephe boyasın bulaşık deterjanı kullanmayın! Bulaşık sabunu, aracınızın boyası üzerindeki balmumu ve vernik tabakasını çıkarmaya çalışır.

2- Cila

Aracınızın boyasına bir kat sprey cila veya sprey detay temizleyici ile işlem yapmak sadece birkaç dakikalık zamanınızı alır. Uygulamayı yaparken aracıdan doğrudan güneş altında olmamalıdır. Her seferinde bir panel olarak hafifçe püskürtün. Ardından, bir havlu veya güderi ile kurulayın ve temiz bir mikrofiber havlu kullanarak izleri kaybedin. Su iticilik ve parlak bir görünüm elde etmek için sadece bir kaç dakika yeterli. Hafif kirli bir aracı parlatmak için, yıkamalar arasında bir sprey cila veya sprey deterjan da yeterli. Sizin için zaman ve para tasarrufu anlamına gelir.

Parlak Garaj’daki sprey cilaları keşfedin!

3- İki Kova ile Araba Temizliği

Bu ipucu, aracınızı daha hızlı yıkamanıza yardımcı olmaz, ancak boyanızın korunmasına yardımcı olur. Bir kovayı temiz suyla doldurun ve sabun kovasında yaptığınız işlemler arasında süngerinizi durulamak için kullanın. Süngerinizi veya bezinizi sabun kovanıza batırmadan önce, temiz suyla yıkamak, aracınızı kir parçaları ile çizmenizi engeller.

Unutmayın: Jantlarınızı temizlemek için kullandığınız yıkama bezi, fırça veya süngerini aracınızın boyalı yüzeyinde asla kullanmayın. Aynı bez ile yıkarsanız aşındırıcı fren tozu parçacıkları aracınızın boyasına zarar verebilir. Aracınızda çizikler istemezsiniz.

4- Mükemmel Lastik Parlatıcı WD40

WD40, krom veya alaşımlı jant dahil hemen her şey için kullanılabilen popüler bir spreydir. Ucuz, oldukça etkili ve muhtemelen şu anda evinizde bir sprey vardır. Bir bezin üzerine biraz püskürtün, tekerleklerinizin üzerini silin ve gerektiğinde başka bir temiz bezle temizleyin. WD40, arkasında bir parlaklık ve koruma katmanı bırakır.

Önemli Bilgi:

Ayrıca alüminyum folyodan plazma kesici gibi kiri ve fren tozunu da eritebilir. Frenlerinizle temas etmesini kesinlikle istemediğinizden, WD40’ı doğrudan tekerleklerinize püskürtmediğinizden emin olun.

Parlak Garaj’daki lastik parlatıcıları keşdefin!

5- Koku Gidericiler

Arabanız, köpeğinizin kulübesinin içi gibi kokuyor mu? Yoksa spor çantanızın altı gibi mi? Yarısı yenmiş bir kutu patates kızartması gibi mi? Her birinden biraz mı? Aracınıza iyi bir temizlik ve vakum uyguladıktan sonra, bir kutu koku giderici kullanmayı düşünün. Tırnağı çekiyorsunuz, başlığa basıyorsunuz ve bu koku yiyen el bombasını yolculuğunuza fırlatıp 10 dakika bekliyorsunuz. Mucizevi buharlar, aracınızın kabininin ve klima kontrol sisteminin her parçasından geçerek kötü kokuları yok eder. Sadece birkaç dakika içinde, aracınız kirli çorap gibi değil, yeni araba gibi kokacak. Bir kutu koku gidericiler genellikle bir kullanım içindir ve maliyeti genellikle uygundur.

Klima koku giderici arayanlar için ürün önerimiz: 3C Klima Koku Giderici 150ml

Bir yanıt yazın

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.